کمپانی نام اشنای یوبی سافت پس از مدتی سردرگمی،این بار به خود آمد!
این شاید مناسب ترین عبارتی است که میتوان در خصوص بازی فار کرای ۵ استفاده کرد پس از تجربه فجیع و نا موفق فار کرای پریمال این بار یوبی سافت باید اعتبار خود را که به دست منتقدان و صد البته بازیکنان ریخته شده بود بازپس میگرفت. همه انتظار یک حضور قوی و بازگشتی شکوهمندانه از یوبی سافت در ادامه سری پر طرفدار ‘فار کرای’ را داشتند و الحق که یوبی سافت خوش درخشید. یوبی سافت در تاریخ
۲۷ مارس ۲۰۱۸ میلادی به صورت رسمی عنوان
فار کرای ۵ رو برای هر سه پلتفرم (pc,ps4,xbox) منتشرکرد و با استقبال بسیار بالای کاربران مواجه شد . طولی نکشید نظرات مثبت کاربران ،متفاوت بودن این بازی را به اثبات رساند!در ادامه با تکجیبل همراه باشید ،قصد داریم بدون اسپویل((لو رفتن داستان )) به نقد و بررسی بازی پر طرفدار فارکرای ۵ بپردازیم

نگاه کلی به سبک بازی:
این بازی در سبک ماجراجویی و اکشن تولید و عرضه شده و یک بازی جهان باز ((open world)) میباشد. اول شخص بودن این بازی نیز تجربه متفاوتی را در یک جهان باز به شما القا میکند.
در این بازی شما با ماموریت های فرعی زیادی مواجه میشوید ک اکثرا منطبق بر داستان اصلی بازی میباشد و در عین حال هیچکدام تکراری نیست و شما را مجذوب خود میکند!
از شکار گرفته تا نبرد با دشمن و تسخیر پایگاه دشمنان و از بین بردن نماد های آنان تا کمک به مردم و ماهیگیری و خلبانی همه و همه چالش های فوق العاده هیجان انگیزی را به شما هدیه میدهند.

داستان کلی:
در این نسخه از سری بازی های فار کرای داستان بازی بسیار با پیشرفت و جزییات مواجه شده به طوری ک داستان بازی چیزی از یک بازی سطح اول مارکت روز دنیا، کم ندارد و به قدری پر مفهوم و هیجانی هست که ساعت ها شمارا میخکوب کند و تشنه ادامه بگذارد.
در این نسخه از بازی ک در ایالت مونتانا در آمریکا روایت میشود شما با یک فرقه مذهبی و با یک
پیامبر دروغین خود خوانده مواجه میشوید که
پیروان زیادی برای خود دست و پا کرده!
ماموریت شما این است که تمامی مناطق تحت امر فرقه را به کمک یارانتان پس بگیرید و در این راه به ماجراجویی های بسیاری بر خواهید خورد.
مپ یا نقشه بازی به چهار بخش تقسیم شده ک هر بخش تحت فرمان فردی از خانواده ((سید/seed)) میباشد ک برادر بزرگتر جوزف هماه پیامبر قصه ماست و یه منطقه دیگر بین برادرانش ((جان و جیکوب سید)) رهبری میشود و بخش سوم نیز تحت فرمان ((فیث سید)) خواهر جوزف میباشد
شما میبایست هر منطفه را از وجود نماد ها و پایگاه های فرقه پاکسازی کنید و به جنگ رهبر منطقه بروید. اگر دنبال یک بازی هیجان انگیز و غیر قابل پیش بینی با گرافیک و داستان سطح بالا میگردید پس به هیچ وجه بازی و ماموریت های آن شمارا خسته نخواهد کرد!

گرافیک:
گرافیک بازی به شکل قابل توجهی نسبت به نسخه های پیشین و حتی دیگر ساخته های یوبی سافت پیشرفت چشمگیر داشته به طوری ک دقایق ابتدایی تجربه کردن گیم پلی شما با این سوال مواجه میشوید ک واقعا این ساخته یوبی سافت و موتور گرافیکی اش است؟
اما پاسخ بلی است!
همانطور ک ابتدا گفتیم یوبی سافت به خود آمده
و بازی بر اساس ملاک های سطح اول تولید کرده
که در آن جزییات و ریزه کاری ها به خوبی به رخ کشیده شده .

حالت ها:
این بازی را میتوان هم آنلاین و هم آفلاین بازی کرد
اما برای استفاده از حالت چند نفره یا ((کو آپ))
طبیعتا باید به شبکه متصل شوید.
شما میتوانید به همراه دوستان خود ماموریت هارا با کار گروهی و هیجان خاص خود انجام دهید
در این بازی یک بخش وجود دارد به نام ((آرکید))
که حال و هوای بازی های قدیمی را دارد.یک بُعد خیالی با دشمنان و موجودات خیالی و همچنین مپ های خیالی که حس و حال تازه ای به شما میدهد و از دنیای واقعی بازی شما را دور میکند.

تغییرات بخش شکار:
فارکرای همواره بر بخش شکار تاکید زیادی داشته است اما در این نسخه بخش شکار کمرنگ شده اما محدود خیر! حیوانات متعدد و شیوه های شکار و ماهیگیری متعددی به این بازی اضافه شده و در عین حال بسیار طبیعی جلوه میکند.

این بازی نیز ساخته یوبی سافت است!
این بازی نیز همچون بازی های دیگر این کمپانی از باگ های همیشگی یوبی سافت بی بهره نیست.
اما به هیچ وجه روی گیم پلی تاثیر منفی نخواهد داشت و به طوری نیست که ما را آزرده خاطر کند.
اگر بخواهیم صادق باشیم باگ های این بازی تنها نقدیست که میتوان به آن وارد آورد. البته اگر چندین کارشناس حرفه ای آن راقضاوت کنند قطعا نقد های بیشتری در ریزه کاری ها پیدا میشود اما برای ما که از دید یک بازیکن که تجربه این سری بازی ها را داریم به این بازی نقد های بیشتری نمیتواتیم وارد کنیم.

نتیجه کلی:
همه این عوامل به اضافه بسیاری اِلمان های دیگر
یک بازی سطح اول و جذاب و همه چی تمام، با داستانی غنی را به ما معرفی میکند.
نظرات و نمره های سایت های معتبر و نظر سنجی های عمومی به خوبی اقبال مردن به این بازی را نشان میدهد.
امیدوارم از این مطالب لذت برده باشید.